Montavimo instrukcija

Darbą reikėtų suskirstyti į 3 etapus

1 etapas:

Paruošimas

Prieš pradedant montuoti plokštes, dažniausiai reikia paruošti sienas. Atkreipkite dėmesį, kad tinkamai išlyginus sieną vėlesnis darbas bus daug lengvesnis. Renovuojant esamus fasadus paprastai nereikia lyginti pagrindo ir plokštes galima montuoti tiesiai ant pastato sienos. Nuo išlyginamojo sluoksnio storio priklauso plokščių montavimui naudojamų jungčių ilgis. Jei sistema tvirtinama tiesiai prie sienos, naudojamos 120 mm ilgio jungtys. Kiekvienam papildomam izoliacijos sluoksniui reikia naudoti atitinkamai ilgesnes jungtis.

Didžiausias papildomos izoliacijos storis – 180 mm. Sistemos elementams tvirtinti nenaudojami jokie klijai ar skiedinys, o montuojama tik naudojant specialias įvores įleistas į izoliacijos sluoksnį.

2 etapas:

Sistemos montavimas

Montavimas prasideda nuo kampų tvirtinimo žemiausiame pastato taške. Tada, judėdami į dešinę, pridėsime sistemos elementus ir sukursime pirmąjį fasado sluoksnį. Tai labai svarbus darbo etapas, nes tikslus išlyginimas labai palengvina tolesnį darbą. Įrengiant pirmąjį sluoksnį paprastai naudojama aliuminio pradinė juostelė, ir nors sistemoje jos naudoti būtinai nereikia, ji užtikrina nuolatinę izoliacijos sluoksnio apsaugą ir palengvina tolesnį įrengimą.

Vėlesni sistemos sluoksniai montuojami taip pat, kaip ir pirmasis, tačiau reikia nepamiršti, kad jie turi būti pasislinkę vienas kito atžvilgiu taip, kad vertikalios plokščių jungtys neužsidengtų tarp dviejų gretimų sluoksnių.

Kiekvieną sistemos elementą galima pjauti kampiniu šlifuokliu su pilnaviduriu deimantiniu peiliu ir putų polistireno pjūkleliu. Jei plyteles reikia klijuoti arba keisti, naudokite neutralų silikoną.

 

Montuojant sistemą taip pat reikėtų atsižvelgti į bendrąsias klinkerio fasadų įrengimo taisykles, pvz.

  • išlaikyti siūlių vertikalumą.
  • „pjovimas” ne mažesnis kaip 60 mm
  • Sumontavus klinkerio fasado plokštes ant pastato sienos, angas būtina užpildyti medžiagų rinkinyje esančiais polistireniniais kamščiais. Tai būtinas darbo elementas 92 mm ir 112 mm storio plokščių atveju, o 62 mm storio plokščių atveju šio proceso galima atsisakyti.

3 etapas:

Siūlių glaistymas

Trečiasis darbų etapas – glaistymas, kuris, nors iš pažiūros ir nėra paprastas, tačiau kartu yra labai svarbus galutinei fasado išvaizdai.

Glaistyti reikia skiediniu , skirtu iki 20 mm storio siūlėms. Skiedinys turi būti drėgno smėlio konsistencijos (pusiau sausas metodas) ir turi būti tepamas tiesiai ant siūlės (ne trinamas). Užtaisytas fasado dalis reikia nuvalyti sausa kempine arba dideliu šepečiu, o dirbant aukštoje temperatūroje – sudrėkinti vandeniu, naudojant purkštuvą.

Visi sistemos elementai persidengia, todėl išvengiama vadinamųjų „šilumos tiltelių” ir darbas tampa daug lengvesnis. Gamyboje naudojami 14-17 mm storio klinkerio profiliai. Juose padarytos „kregždžių uodegos sistema” leidžia visam laikui sujungti klinkerio fasado plyteles ir kampus su polistireninio putplasčio sluoksniu, kurio tūrinė masė yra apie 45 kg/m3. Termoizoliacinės klinkerio fasado plokštės montuojamos naudojant sertifikuotas jungtis, dedamas į polikarbonato įvores, įdėtas į izoliacinį sluoksnį.